Klawiatura gamingowa – wymysł czy przydatny gadżet dla graczy?

Najlepsze klawiatury do gier to te, które dają Ci przewagę nad konkurencją. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości: Jeśli poważnie podchodzisz do gier, potrzebujesz dobrej klawiatury.

Ale co czyni dobrą klawiaturę do gier?

Niektórzy wybierają przełączniki mechaniczne, inni wolą membranowe. Niektórzy wolą pełnowymiarowe klawiatury, inni ich nie lubią. No i jest jeszcze oświetlenie RGB…

W tym przewodniku wyjaśnimy, dlaczego inwestowanie w dobrą klawiaturę do gier jest tego warte i jakie cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie. Damy Ci również kilka zaleceń na niektóre z najlepszych klawiatur tam teraz.

Czym jest klawiatura dla graczy?

Klawiatury gamingowe są wyjątkowe. Muszą być. Przeciętna klawiatura używana w domu jest zbudowana tak, aby wytrzymać, ale jeśli grasz w najnowsze gry na komputerze, który kosztuje więcej niż pięć lub sześćset dolarów, klawiatura do gier nie służy tylko do pisania – służy do wygrywania.

Oznacza to, że klawiatury do gier są zaprojektowane z cechami, które sprawiają, że są lepiej przystosowane do grania w gry niż jakikolwiek inny typ klawiatury. Dostępnych jest wiele różnych typów klawiatur do gier, z różnymi kombinacjami funkcji i punktów cenowych.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas wyszukiwania idealnej klawiatury do gier

Klawisze programowalne: Umożliwiają one zaprogramowanie ich za pomocą niestandardowych skrótów, dzięki czemu mogą one wykonywać złożone działania w grze bez pozostawiania rąk na elementach sterujących.

Podświetlenie: Podświetlane klawiatury są łatwiejsze dla oczu podczas gry w warunkach słabego oświetlenia lub późno w nocy, gdy chcesz grać w łóżku bez budzenia swojego znaczącego innego.

Technologia Anti-ghosting: Każde naciśnięcie klawisza powinno być rejestrowane niezależnie od tego, ile klawiszy jest wciśniętych jednocześnie – jest to znane jako technologia „anti-ghosting” i jest ważną cechą dla poważnych graczy, którzy lubią szybkie gry akcji, w których może być wymagane jednoczesne naciśnięcie wielu klawiszy (np. strzelanki pierwszoosobowe).

Jaka powinna być klawiatura dla graczy?

Klawiatura do gier musi być niezawodna, responsywna i wygodna. Powinna oferować wszystkie funkcje potrzebne do udanej rozgrywki, w tym dedykowane elementy sterujące multimediami, programowalne klawisze makr i przejścia USB. A przy tym powinna wyglądać rewelacyjnie.

Czy istnieją inne korzyści wynikające z używania klawiatury do gier?

Jak najbardziej! Klawiatury do gier mogą pomóc w poprawieniu jakości gry na wiele sposobów. Jednym z najbardziej oczywistych jest reakcja dotykowa przełączników mechanicznych. Można wyczuć każde naciśnięcie klawisza przy każdym skoku, co pomaga nauczyć się, ile siły jest wymagane do wykonania każdej czynności w grze. Przełącznik mechaniczny ma również większy zasięg niż jego odpowiednik z gumową kopułką, co oznacza, że przy każdym naciśnięciu klawisza wymagana jest mniejsza siła nacisku – dzięki temu są one szybsze i dokładniejsze niż gumowe kopułki podczas pisania i grania w tym samym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.